Gdzie kupić koszulę?

Gdzie kupić koszulę?

Skoro tu trafiłeś, zapewne zastanawiasz się gdzie kupić koszulę. Czy zamówić ją przez internet, a może udać się do sklepu stacjonarnego? Nie martw się nie jesteś pierwszy z takim problemem 🙂

Dobrze dopasowana koszula musi być w odpowiednim rozmiarze.

Przed zakupem koszuli należy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. Koszule mają dwa wymiary – rozmiar kołnierzyka oraz wzrost osoby dla której ma być koszula. Dobrze dopasowany kołnierzyk powinien przylegać do szyi i nie uwierać. Mierząc obwód szyi należy dodać od 1 do 2 cm. Zapewni to swobodę noszenia i poczucia wygody. Przed wyborem koszuli koniecznie zobacz tabelę rozmiarów.

Wybierz koszulę dobrze dopasowaną do swojej sylwetki czyli trochę informacji na temat kroju koszul.

Wyróżniamy trzy rodzaje kroju koszul.

  • regular – klasyczny krój koszul przeznaczony dla osób z regularną budową ciała oraz dla panów z brzuszkiem.
  • slim line – najbardziej popularny, przeznaczony dla każdej sylwetki ciała. Koszula w tym kroju delikatnie wyszczupla i podkreśla budowę ciała.
  • slim fit – dla osób o atletycznej budowie ciała. Koszula z krojem slim fit jest bardzo wyszczuplona skierowana dla chudych osób które chcą, aby była dobrze dopasowana do sylwetki oraz ją podkreślała.

Jaki mankiet?

W koszulach wyróżniamy dwa rodzaje mankietów. Należy pamiętać o tym, że mankiet w koszuli powinien sięgać za nadgarstek i wystawać ok 1 cm spod rękawa marynarki.

  • mankiet na guziki – najbardziej popularny mankiet koszul. Mniej formalny, idealny na spotkania biznesowe, towarzyskie czy też na co dzień.
  • mankiet francuski (do spinek) – Wybierając mankiet francuski należy pamiętać, że przeznaczony jest on do formalnych, uroczystych spotkań. Nie należy zakładać koszuli z mankietem francuskim bez krawatu bądź muchy.

 

Gdy już znasz podstawowe informacje na temat koszul, koniecznie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do czego jest Ci ona potrzebna.

Nie ma Twojego rozmiaru w żadnym sklepie?

Dla osób mających problem z dostępnością dla siebie koszul z uwagi na niestandardowy rozmiar kołnierzyka lub wzrost przygotowaliśmy “koszule dostępne na zamówienie” w sklepie MARCONI. Zamów koszulę, my ją uszyjemy. Sprawdź koniecznie – https://sklep.marconi.com.pl/

 

Zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego MARCONI sklep.marconi.com.pl w którym każdy znajdzie swoją wymarzoną koszulę. W swojej ofercie posiadamy również koszule dziecięce i młodzieżowe